ولع رئیس جمهور شدن و فراموشی مردم

مدیر مسئول - علی غفاریان/ رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در آبان ماه سال 87 و در حالی که تنها 7 ماه به انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری باقی مانده بود در دیدار با جمعی از دانش آموزان و دانشجویان فرمودند:  "بعضى از افراد از حالا مسائل انتخابات را شروع کردند - با اینکه هنوز خیلى هم مانده، عجله کردند - این مسائل انتخاباتى خیلى مهم است و اهمیتش در نزدیک انتخابات، از جهت حضور در عرصه ‏ى انتخابات است؛ اما اهمیت امروزش از جهت مشغول کردن افراد به یکدیگر، گلاویز شدن با هم، بدگوئى کردن از همدیگر و منحرف کردن ذهن‏ها از مسائل اصلى است، مراقب باشید."

در حالی که هنوز مدت زیادی از پایان انتخابات مجلس شورای اسلامی و روی کار آمدن نمایندگان دوره نهم و پایان بخشیدن به دعواهای سیاسی انتخابات هیئت رئیسه، کمیسیون ها و اعتبارنامه ها نمی گذرد، فعالیت انتخاباتی کاندیداهای بالقوه ریاست جمهوری یازدهم آغاز شده است.

افکار عمومی که این روزها تحت تاثیر گرانی های افسارگسیخته قرار گرفته و نیم نگاهی هم به وضعیت تحریم ها و مذاکرات بی نتیجه ی هسته ای دارد، رفته رفته خود را برای ورود به بازی های سیاسی انتخابات بعدی آماده می کند. اما آنچه در این میان بیش از دیگر موارد رخ عیان کرده است، تنه زدن کاندیداهای ریاست جمهوری در تنگاتنگ رقابت است. گویی در دقایق پایانی ایام تبلیغات قرار داریم و ممکن است وقت کم بیاید!

قالیباف از یک سو ستادهای انتخاباتی اش در استانها را راه اندازی کرده و محسن رضایی از سوی دیگر سفرهای استانی اش را کلید زده است. برخی از جوانان به شدت به دنبال سعید جلیلی افتاده اند تا او را وارد کارزار انتخابات کنند و بخشی دیگر در حال رایزنی با کامران باقری لنکرانی یا همان هلوی احمدی نژادند! گزینه های احمدی نژاد و اصلاح طلبان هم برای عقب نماندن از کورس رقابت ابراز خودنمایی هایی هم دارند.
 
جو زدگی رسانه های مکتوب و مجازی از ورود به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و تولید و انتشار مصاحبه ها و تحلیل های متعدد از اظهار نظر کارشناسان نسبت به وضعیت انتخابات ریاست جمهوری آینده یکی از مهمترین عوامل شکل گیری این فضای سیاسی است.

آثار مخرب ورود فضای سیاسی و اجتماعی کشور به مقوله انتخاباتی که حدود 11 ماه تا زمان برگزاری اش باقی مانده از یک سو و عمل نکردن به فرموده رهبر معظم انقلاب از سوی دیگر نگارنده را بر آن داشت تا از باب یادآوری فرمایش معظم له پیرامون ورود زود هنگام به عرصه انتخابات ریاست جمهوری مواردی را یاد آوری نمایم:

1) در ایام تبلیغات انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی رقایت درون گروهی اصولگرایان تا جایی پیش رفت که دو جبهه متحد اصولگرایان و پایداری از هیچ تلاشی برای تخریب طرف مقابل فروگذار نکرده و در نهایت با تقسیم آرا سهم برابری را بدست آوردند و دود این اختلافات و ایجاد تفرقه اندک اندک در حال سوزاندن چشم ریش سفیدان این عرصه است . چرا که در کوران افشاگری ها و رقابت برای خدمت به مردم!  این اصلاح طلبان فتنه گر بودند که در حال سنجش جو عمومی برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری بوده و با به نتیجه رسیدن بررسی هایشان اینک پر قدرت به میدان خواهند آمد!

2) آغاز زودهنگام جنگ و دعوای سیاسی برای نشستن بر صندلی عالی ترین مقام اجرایی کشور، ضمن منحرف کردن افکار عمومی از اصلی ترین مسائل امروز جامعه، راه را برای اثرگذاری بیشتر تحریم ها بر وضعیت زندگی مردم هموار کرده و در این میان طبق معمول همان اقشار متوسط جامعه متضرر خواهند شد.

3) عزل و نصب های جهت دار و بکارگیری برخی از نمایندگان سابق مجلس به مسئولیت های اجرایی، شائبه تقویت بیت المال در جهت استفاده از ورود کاندیدای مد نظر جریان حاکم را قوت بخشیده و این روزها دهان به دهان می چرخد که فلانی که دم از عدالت می زد به فکر نشاندن رفقایش بر صندلی ریاست جمهوری است! و این سم مهلک، آتشی است بر خرمن سالها تلاش دولتمردان. همچنین برخی دیگر از نامزدهای خودخوانده انتخابات سال بعد هم که در عرصه های اجرایی حضور دارند اقدام یه عزل و نصب هایی در راستای تقویت نیروهای انتخاباتی خود می کنند که نه از نظر شرعی و عرفی درست است و نه از لحاظ شایسته سالاری.

4) از حق نگذریم این رقابت افراد شیفته خدمت! برای رئیس جمهور شدن برکاتی هم برای مردم دارد. چه آنکه شهردار تهران بهتر به وضعیت همشهریانش رسیده و وزرای مستعد کاندیداتوری نهایت تلاششان را برای رضایت مردم به کار بسته اند و این اندک امتیازی است که هموطنان از شروع زودهنگام انتخابات ها به دست آورده اند.
 
5) شروع زودهنگام فعالیت های تبلیغی باعث دلزدگی مردم از فضاهای سیاسی پرتنش می شود که تنها چند ماه از آرام شدن آن می گذرد و غفلت از برنامه ریزی مناسب برای حضور با انسجام افراد اصلح موجبات عدم ایجاد وحدت مورد نظر روی افراد مناسب را فراهم می آورد و از سوی دیگر نیز مجالی را به دولت می دهد که با تکیه بر روی موج انتخابات در سال پایانی روی اشتباهاتش سرپوش بگذارد.

با تاکید بر این نکته که هیچوقت برای مطرح شدن دیر نیست باید به اطلاع علاقمندان به  کسب عنوان ریاست جمهوری! رساند که آنچه رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 خطاب به کاندیداها و جریانات سیاسی بیان داشتند در طول دوران به کار مسئولین خواهد آمد. نگاهی به زد و خوردهای چهره ها و جریانهای سیاسی از گروهک انحرافی گرفته تا فتنه گران، به خوبی این نکته را عیان کرده است که چرا عده ای به دنبال منحرف کردن ذهن ها از مسائل اصلی کشور هستند.
/ 0 نظر / 20 بازدید